Praca zdalna staje się być niemal wymogiem wielu rekrutujących. W ostatnich latach odkryliśmy, jak wygodny jest dla nas home office i staramy się odnaleźć miejsca pracy, które mogą nam je zagwarantować. Firma, która zaproponuje choćby hybrydowy system wykonywania obowiązków, jest automatycznie wyżej w hierarchii pożądanych przez rekrutujących prac. Kiedy pracodawca oferuje do tego umowę o pracę na pełny etat, to ponad połowa poszukujących zatrudnienia będzie zadowolona. A jakie wymagania pracownicy powinni postawić samym sobie przy organizacji pracy zdalnej?

Entomofobia to rodzaj lęku przed owadami oraz insektami. Najczęściej obejmuje strach przed wybranymi gatunkami (np. osami, czy ćmami), gdy w przeszłości wywołały u nas traumatyczne przeżycia. Osoba, która odczuwa lęk, zrobi naprawdę wiele, aby nie narażać się na kontakt z owadem. Co jednak powinna uczynić, gdy chce przy tym otaczać się w domu i na balkonie bujną zielenią?

Koenzym Q10 to dość popularny składnik we wszelkiego rodzaju preparatach. Ma prawdziwie prozdrowotne właściwości, jednak czy wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak bardzo ważny jest to związek? Z chemicznego punktu widzenia, zalicza się go do grupy kofaktorów, które warunkują działanie niektórych enzymów. Co ciekawe, występuje on w każdej komórce nie tylko ludzkiego organizmu, ale także w komórkach zwierzęcych oraz bakteryjnych. Inaczej nazywany jest także ubidekarenonem. Warto zaznaczyć, że jego największe ilości znajdują się w mitochondrium komórkowym, które jest odpowiedzialne za produkcję energii. Z tego też względu koenzym Q10 jest szczególnie istotny, jednak co to oznacza względem organizmu? Jaki wpływ ma on na ciało człowieka? Warto się temu przyjrzeć.

Ponieważ tort weselny jest tak ważnym elementem tego dnia, ważne jest, aby uzyskać dokładnie taką ofertę i taki tort, jakiego oczekujesz od cukiernika, któremu powierzasz to zadanie. Przed złożeniem zamówienia i wyborem cukierni zadaj przyszłemu wykonawcy kilka pytań, aby uniknąć rozczarowania w dniu ślubu.

Wyprzedzanie lub omijanie innego pojazdu na przejściu lub przed przejściem dla pieszych to jedno z najpoważniejszych naruszeń przepisów ruchu drogowego. Te niebezpieczne manewry często prowadzą do tragicznych w skutkach wypadków, w których ofiarami są przede wszystkim piesi.

Policjanci poszukują 44 – letniego Piotra Starzyka. Mężczyzna w 2019 roku wyjechał do pracy w Niemczech, ostatni raz kontaktował się z rodziną w listopadzie 2020 roku. Od tamtego czasu nie ponawiał kontaktu i nie wrócił do domu. Policjanci poszukują 44 – letniego Piotra Starzyka. Mężczyzna w 2019 roku wyjechał do pracy w Niemczech, ostatni raz kontaktował się z rodziną w listopadzie 2020 roku. Od tamtego czasu nie ponawiał kontaktu i nie wrócił do domu. Stałym adresem zamieszkania mężczyzny jest Parkoszewo w gminie Bartoszyce. Osoby, które mają informację o aktualnym miejscu pobytu Piotra Starzyka proszone są o kontakt z Policją pod nr telefonu 112, lub z Oficerem Dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach pod nr telefonu 47 732 12 00.

14 lutego 2021r. o godz. 17:00 będzie można obejrzeć online w TVK BartSat na fanpage Bartoszyckiego Domu Kultury oraz TVK BartSat wyjątkowe wydarzenie

Bartoszycki Dom Kultury, Grupa wokalna GoldenHarmony, Stowarzyszenie Projekt Kobieta oraz Telewizja Kablowa BartSat zapraszają na Walentynkowy Wieczór pt. "Miłość niejedno ma imię".

28 – latek odpowie przed sądem za swoje zachowanie wobec żony. Mężczyzna awanturował się z żoną, dusił ją, kopał, szarpał za włosy. 28 – latek usłyszał zarzut znęcania się nad żoną. Prokurator zdecydował wobec mężczyzny o policyjnym dozorze, zakazie zbliżania się do żony i wydał mu nakaz opuszczenia mieszkania. Za przestępstwo znęcania się nad rodziną grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W Polsce jest już prawie 300 szkół średnich, które szlifują zaangażowanie społeczne oraz wspierają rozwój kompetencji proinnowacyjnych uczniów. Sześć z nich jest z województwa warmińsko-mazurskiego. Najlepsze w naszym regionie okazało się Technikum w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Elizy Orzeszkowej w Bartoszycach, które uplasowało się na 6. miejscu oraz XII Liceum Ogólnokształcące im. Marii i Georga Dietrichów w Olsztynie, które zajęło 19. pozycję. Nagrody najlepszym szkołom wręczała Minister Rozwoju, Jadwiga Emilewicz, a galę finałową poprowadził Karol Paciorek, popularny polski youtuber.