• 17 styczeń 2018
  • 3726

Michał Kuźniak z kolejnym tytułem mistrza Polski, inni też stawali na podium

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

 Zawodnicy trenujący w Bartoszyckiej Szkole Taekwondo już otworzyli tegoroczny medalowy dorobek. Ich pierwszym w 2018 roku startem były Otwarte Mistrzostwa Polski Sztuk Walk Federacji WKSF, które odbyły się w Mińsku Mazowieckim.

Mistrzem Polski juniorów w formule K-1 (kat. + 80 kg) został Michał Kuźniak, który podczas turnieju stoczył dwie walki. W tej samej formule jego starszy brat Sebastian zadebiutował w gronie seniorów, gdzie niejednogłośnie przegrał swój pojedynek.

W Mińsku Mazowieckim reprezentanci bartoszyckiego klubu jeszcze dwukrotnie stawali na podium. W formule kick light brązowe medale zdobyli Kamil Sobiecki (+70 kg kadetów starszych) i Dominik Krukowiecki (do 90 kg juniorów).

Ponadto podczas mistrzostw walczyli jeszcze: Michał Kasprowicz, Kamil Paszkowski i Katarzyna Rutkowska (wszyscy debiut w kick light).

— Wszyscy nasi zawodnicy pokazali dużą wolę walki i niezależnie od wyników, wszystkie walki uważam za bardzo dobre. Jest duży potencjał, którego nie można zmarnować — powiedział Tomasz Zaremba, trener Bartoszyckiej Szkoły Taekwondo.

Grzegorz Kwakszys
www.bartoszyce.wm.pl

sport.bartoszyce.pl

Znajdź nas

Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informację na swój e-mail.